Drętwienie kończyn, skurcze mięśni: co na to poradzić?

Witam, Od jakiegoś czasu mój mąż skarży się na drętwienie kończyn oraz skurcze i bóle mięśni rąk i nóg. Czasem odrętwienie jest chwilowe, tzw mrowienie, a czasem nie czuje własnych palców. Mięśnie bolą bez uprzedniego wysiłku fizycznego. Skurcze pojawiają się niespodziewanie i dość często w nietypowych miejscach, jak np dłoń, szyja, powieka. Jestem zaniepokojona tymi objawami. Do tego zauważyłam, że w nocy mąż oblewa się zimnym potem, mimo iż temperatura w pomieszczeniu wynosi ok 20*C. Ponadto wszystko jest w normie, brak gorączki, kaszlu, kataru. Ogólnie dobre samopoczucie.. Czy ww objawy mogą mieć związek z paleniem papierosów bądź pracą mojego męża (jest kierowcą zawodowym) ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Objawy, które zostały wymienione, owszem, mogą mieć związek z pracą wykonywaną przez Pani męża. Może to być wynik przemęczenia i przebywania długo w tej samej pozycji. Może to mieć także związek z jakimiś zaburzeniami jonowymi, odwodnieniem. Warto więc udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania krwi i moczu. Morfologia krwi, jonogram, poziom glukozy, badanie ogólne moczu, mogą wiele w tej sprawie wyjaśnić. Proszę się więc nie niepokoić, tylko zacząć od przebadania się.
Pozdrawiam!