Drętwienie palców u rąk a nadciśnienie

Witam, Od 2 dwóch tygodni odczuwam drętwienie palców u rąk (wskazującego i środkowego czasem kciuka). Wcześniej miewałam takie mrowienia ale chwilowe. Teraz drętwienie odczuwam ciągle. Jestem puszysta oraz od roku leczę się na nadciśnienie. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Objawy mogą wynikać z ucisku lub stanu chorobowego nerwu pośrodkowego lub promieniowego, które odpowiadają za czucie w wymienionych przez Panią palcach. Typową przyczyną jest zespół cieśni nadgarstka. Sugeruję kontakt z neurologiem.