Drętwienie rąk a wynik rezonansu magnetycznego
MR kr.C: Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe trzonów wyrażone osteofitami i obniżenie sygnału krążków międzykręg. Poszerzenie krążka C3/4 o typie bulging disc uciska worek oponowy, zniekształca wejście do otworów międzykręg.bez cech konfliktu krążkowo-korzeniowego. Centralna przepuklina jądra m. C5/6 uciska worek oponowy, redukuje rezerwę płynową i szerokość światła kanału do 8,7mm.Centralna wypuklina C6/7 uciska worek. Rdzeń bez zmian ogniskowych. Jaki rodzaj leczenia ? Często drętwieją ręce

MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Oczywiście wymaga Pan badania ortopedycznego, które wraz z odniesieniem do wyniku NMR da ostateczna odpowiedz co do leczenia, jednak uważam ze należy bardzo poważnie rozważyć zdecydowana rehabilitacje w postaci kinezyterapii. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu