Drętwienie rąk i skurcze nocne a RZS

W czerwcu zeszłego toku zostałam zdiagnozowana na RZS, powodem wizyty u reumatologa był problem z kolanami.Kolana od kilku lat wydawały tzw. "Click" przeważnie rano i przy schodzeniu po schodach.Nigdy jednak nie towarzyszł temu ból.Lekarz stwierdził także że drętwienie rąk i skurcze nocne to oznaki wskazujące na RZS w oparciu o wyniki badń. Zapisał Halidor, Lyprinol, Flexus.Po wypadku w pracy i bólach kręgosłupa będąc na wizycie drugi reumatolog wykluczył RZS. Jak to możliwe i komu wierzyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej, nie mając możliwości zebrać pełnego wywiadu, zbadać Pani oraz ocenić wyników badań dodatkowych, stwierdzić który z lekarzy reumatologów ma rację. Sugeruję zatem konsultację z trzecim, niezależnym specjalistą reumatologiem.