Drętwienie rąk podczas snu

Cierpną mi ręce, kiedy śpię. Mimo że staram sie nie spać na brzuchu i nie kłaść rąk pod tułowiem, czasem zdarza się to cierpnięcie. Wcześniej zauważyłam, że zdarzało się to tylko przy spaniu na brzuchu - wtedy właśnie miałam ręce pod ciałem, wiec nic dziwnego, że cierpną. Bywa, że nie czuję w ogóle rąk. Co to może oznaczać? Do jakiego lekarza sie udać i na jakie badania?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Uczucie drętwienia rąk może świadczyć o zaburzeniach ukrwienia lub uciśnięciu nerwów podczas snu. W pierwszej kolejności powinna się Pani skontaktować z lekarzem rodzinnym, który pokieruje dalszą diagnostyką. Wykluczyć należy podstawowe choroby i zaburzenia elektrolitowe, a dopiero później powinna zostać wdrożona diagnostyka specjalistyczna (neurolog, angiolog).