Drobna torbiel korowa nerki w wyniku TK z kontrastem
Witam... Co oznacza następujący wynik badania TK z kontrastem .... Drobna torbiel korowa w górnej części prawej nerki, w górnym biegunie tej nerki w badaniu przeglądowym słabo widoczne ognisko nieznacznie hyperdensyjne wlk. ok 8mm, praktycznie niewidoczne po podaniu kontrastu. Poza tym narządy miąższowe bez zmian ogniskowych. Powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, badanie to niestety nie mówi nic o charakterze zmiany ale można podejrzewać że to torbiel. Jednak zalecam stała obserwacje zmiany np w badaniu USG i kontrolę nefrologiczną. Pozdrawiam