Drobniutkie rany z powodu łuszczycy

Gdy jechałem rowerem i pogonil mnie agresywny pies, boje sie ze mial wscieklizne. Nie ugryzł mnie ale zblizyl sie do mojej nogi i mam obawy, że jego slina mogla skapnąć na moją łydkę, gdy szczekal. Czy mogłem sie zarazić wścieklizną? Dodam, ze mam na łokciach 2-3 drobniutkie rany z powodu łuszczycy. Obawiam sie ze moglem rekoma dotknac brudną łydkę a nastepnie dotknac do rany lub zniszczonej blony śluzowej. Błagam, zeby nie odsylac pyt na forum- bardzo się boje. Prosze o radę lekarza

Po pierwsze, prawdopodobieństwo, że pies był wściekły, jest skrajnie małe. Proszę zapytać w sanepidzie, czy w województwie w ogóle występuje wścieklizna.
Po drugie, prawdopodobieństwo zarażenia się wścieklizną w ten sposób też jest raczej zerowe. Łuszczyca nie ma tu nic do rzeczy.