Drobnopęcherzykowa budowa jajników a szanse na zajście w ciążę

U ginekologa dowiedziałam się że mam drobnopęcherzykową budowę jajników. Lekarz zlecił mi badanie hormonów TSH, Prolaktyne, Testosteron i Progesteron, ale wszystko w normie. Chciałabym zajść w ciążę za jakiś czas. Dodam że miesiączki występują u mnie regularnie, chociaż mają różny czas trwania. Zdarza się że jedna trwa 4-5 dni inna z kolei 2-3 lub 1 dzień. Czy powinnam odkładać zajście w ciążę na kolejny rok lub jeszcze kolejny czy powinnam pomyśleć o dziecku już teraz ? Mam 24 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

Należy jeszcze sprawdzić czy występuje owulacja poprzez metodę termiczna lub śluzową. Lub wypróbować testów owulacyjnych. Po wykonaniu będzie można określić szanse na zapłodnienie.