Drogi zakażenia wirusem opryszczki narządów płciowych

Czy istnieją jakieś inne drogi zakażenia wirusem opryszczki narządów płciowych u kobiet poza stosunkiem z mężczyzną? np. użycie wibratora, basen, publiczne toalety?

Aleksander Ropielewski

Każda forma kontaktu z płynami ustrojowymi zawierajacymi wirusa opryszczki możę powodować zakażenie. Teoretycznie może do niego dojść po korzystaniu z tego samego ręcznika, Oczywiście stosunek płciowy jest najczęstszą formą infekcji.