Drżenie rąk a padaczka u 83-latka

Czy padaczkę można wykryć tylko poprzez badanie TK? Dziadek ma 83 lata jest po dwóch udarach niedokrwiennych, w tk głowy stwierdzono zanik kory i podkory oraz istoty szarej, natomiast nic nie napisano na temat padaczki. Dzisiaj był u niego psychiatra i stwierdził, że to może być właśnie padaczka. Jedyny objaw, który my zauważamy jako rodzina to trzesięnie się rąk, swego rodzaju drgawki, które powodują, że nie wiemy co się dzieje i często wzywamy pogotowie ratunkowe.

Aleksander Ropielewski

NIe można rozpoznać jednoznacznie padaczki na podstawie badania TK. Może ono jedynie zasugerować jej źródło. W celu rozpoznania padaczki wykonuje się badanie EEG.