Drżenie rąk, zaburzenia pamięci i omamy

Dzień dobry. Odkąd pamiętam trzęsą mi się rece i mam straszliwy problem z pamięcią. W wieku 12lat stałem się blady,slaby wiecznie chciało mi się spac.ten stan utrzymuje się do dzisiaj(21lat) majac 15 lat zdjagno zowano u mnie anemie.jakiś czas temu miałem robiona morfologię krwi i wykazała ona nadkrwistosc,nie potrafię normalnie funkcjonować,moja pamięć mnie przeraża w dodatku słabo widzę,slysze i jestem rozkojarzony..mam omamy nocne i jestem strasznie nerwowa osoba,wszystkim się przejmuje

Dzień dobry,
problemy z koncentracją, pamięcią, snem, duża "nerwowość" - na tyle nasilone, że utrudniają normalne funkcjonowanie - są sygnałem, że potrzebna jest konsultacja neurologiczna lub psychiatryczna. Lekarz po zebranym dokładnym wywiadzie będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować leczenie - farmakologiczne i/lub psychologiczne.
Pozdrawiam, Ewa Kałuża.

Witam,

Na Śląsku jest sporo dobrych ośrodków i specjalistów zarówno w ramach NFZ jak i prywatnie. Zachęcam do rozmowy z lekarzem i sprawdzenia na ile opisywane przez Pana objawy mogą mieć tło somatyczne (fizyczne), związane ze stanem Pana organizmu, a na ile mają tło psychologiczne. Gdy Pan się tego dowie, będzie mógł Pan podjąć stosowne leczenie zgodnie z diagnozą i zaleceniami. Może Pan skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który być może skieruje Pana do konkretnego specjalisty, może Pan umówić wizytę u lekarza psychiatry, psychologa/psychoterapeuty.
Jeśli będzie miał Pan dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu przyszła mi do głowy pewna hipoteza, którą warto sprawdzić. Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na przeżycie w dalszej lub bliższej przeszłości wydarzenia o charakterze traumatycznym. To takie wydarzenie, które pojawia się w życiu nagle, niespodziewanie. Swoją siłą powoduje, że osoba w nim się znajdująca czuje się przytłoczona i przeżywa bezradność i przerażenie. Doświadczenie takiego wydarzenia może pozostawić w organizmie dużą porcję energii, która potrzebuje być rozładowana. Dowodami na tą potrzebę mogą być opisane przez Pana objawy, które bywają dokuczliwe i utrudniają funkcjonowanie. Oczywiście jest to moja hipoteza, którą Pan może sprawdzić w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/