Dlaczego jestem nerwowy i rozkojarzony?

Jestem ciągle nerwowy rozkojarzony zmęczony i w ogóle wszystko co złe.Spróbowałem leczyć depresję wierzyć w Boga,a i alkoholu i narkotyków których działanie odczuwałem ale nigdy nie pozbyłem się tego samopoczucia.I tu mam pytanie;Co to jest że tylko ulgę mogę odczuć tylko po wzięciu kilku głębokich wdechów przytrzymania powietrza z plecami wyprostowanymi z głową niesiono do góry i przy wydechu mam kilka sekund spokoju i ulgi.Prawie nigdy tego nie stosuje czy powinienem?Co to jest i co robić ?

Dzień dobry :))
Może pan spróbować ćwiczyć jogę , odbyć sesję oddechową i przy okazji odnalezć swoją metodę , sposób na ten stan a równolegle prowadzić terapię psychologiczną są ośrodki w pana miejscowości pozdrawiam

Witam Pana
Wszystkie techniki relaksacyjne sprawiają,
że możemy poczuć się lepiej zarówno psychicznie
jak i fizycznie.
Odnoszę jednak wrażenie, że w Pana przypadku
to za mało.
Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże
emocjonalne czyli są natury psychologicznej.
Myślę, że przyczyny Pana problemu
leżą głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.
Ciągłe zmęczenie, problemy z kontrolowaniem emocji
i nadmierna nerwowość są reakcją obronną ludzkiej
psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie..
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli złe samopoczucie utrzymuje się,
to warto skorzystać z pomocy psychologicznej,
gdyż długotrwały stres i napięcie
może prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Pana do podjęcia terapii psychologicznej.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Być może to co Pan opisał, a z czym boryka się Pan od dłuższego czasu wynika z bardzo trudnych doświadczeń, które noszą nazwę traumatycznych. To takie wydarzenia, które swoją siłą, szybkością i nieprzewidywalnością wywołują uczucie przerażenia i przytłoczenia. W takiej chwili organizm ludzki mobilizuje bardzo dużą dawkę energii, która powinna zostać rozładowana. Jeśli tak się nie stanie owa energia pozostaje w ciele i daje o sobie znać na różne sposoby. Jeśli moja hipoteza byłaby prawdziwa to potrzebuje Pan specjalisty. Może Pan skorzystać z listy zamieszczonej pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/
Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/