Drżenie samoistne czy nerwica?

Witam! Od 2 miesięcy mam drżenie rąk i kołatanie serca. Od lekarza psychiatry dostałam lek Escitil 10 mg.Biorę go już 4 tydzień jednak drżenie i kołatanie nie zmniejsza się, a nawet powiedziałabym ,że nasiliło się. Bardzo proszę o odpowiedź jak długo trzeba czekać na poprawę. Czy możliwe,że lek nie działa na mnie? zastanawiam się momentami czy to na pewno nerwica. Dodam,że mój tata ma stwierdzone drżenie samoistne i zastanawiam się czy ja nie mam tego samego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Poprawę kliniczną w czasie przyjmowania tabletek Escitil zazwyczaj otrzymuje się po 2-4 tygodniach regularnego stosowania. Proszę wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Być może konieczna będzie modyfikacja dotychczasowej terapii. Poza tym warto wykonać ekg i określić czy mamy do czynienia z zaburzeniami rytmu serca oraz skonsultować pochodzenie drżeń z neurologiem.