Drżenie serca, stan podgorączkowy - co może być tego przyczyną?

Od jakiegoś czasu czuję, jakby moje serce się trzęsło. Drżenia te zlokalizowane są po lewej stonie. Trzęsą mi się ręce, czuję mocne uderzenia serca, a jak się położę, to słyszę je w uszach. Rok temu zdiagnozowano u mnie tachykardię zatokowa. Co to jest dokladnie? Poza tym źle się czuję, przeważnie do południa, ciągłe zmęczenie i stany podgoraczkowe, do 37,4 st. w ciągu dnia, w nocy temperatura jest normalna.

Witam!

Tachykardia zatokowa to przyspieszenie rytmu serca bez zaburzeń tego rytmu. Uczucie szybkiego bicia serca, niepokoju w klatce piersiowej są wynikiem tachykardii.

Pierwszy z leków, o których Pani pisze (nazwa została usunięta), ma za zadanie zwolnienie rytmu serca. Jeśli nie czuje Pani poprawy, należy udać się do lekarza, gdyż konieczne może okazać się, zwiększenie dawki. Ponadto, utrzymujące się stany podgorączkowe, również wymagają wizyty w gabinecie.

Pozdrawiam