Drżenie serca, stan podgorączkowy - co może być tego przyczyną?

Od jakiegoś czasu czuję, jakby moje serce się trzęsło. Drżenia te zlokalizowane są po lewej stonie. Trzęsą mi się ręce, czuję mocne uderzenia serca, a jak się położę, to słyszę je w uszach. Rok temu zdiagnozowano u mnie tachykardię zatokowa. Co to jest dokladnie? Poza tym źle się czuję, przeważnie do południa, ciągłe zmęczenie i stany podgoraczkowe, do 37,4 st. w ciągu dnia, w nocy temperatura jest normalna.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Witam!

Tachykardia zatokowa to przyspieszenie rytmu serca bez zaburzeń tego rytmu. Uczucie szybkiego bicia serca, niepokoju w klatce piersiowej są wynikiem tachykardii.

Pierwszy z leków, o których Pani pisze (nazwa została usunięta), ma za zadanie zwolnienie rytmu serca. Jeśli nie czuje Pani poprawy, należy udać się do lekarza, gdyż konieczne może okazać się, zwiększenie dawki. Ponadto, utrzymujące się stany podgorączkowe, również wymagają wizyty w gabinecie.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty