Drżenie serca, stan podgorączkowy - co może być tego przyczyną?

Od jakiegoś czasu czuję, jakby moje serce się trzęsło. Drżenia te zlokalizowane są po lewej stonie. Trzęsą mi się ręce, czuję mocne uderzenia serca, a jak się położę, to słyszę je w uszach. Rok temu zdiagnozowano u mnie tachykardię zatokowa. Co to jest dokladnie? Poza tym źle się czuję, przeważnie do południa, ciągłe zmęczenie i stany podgoraczkowe, do 37,4 st. w ciągu dnia, w nocy temperatura jest normalna.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Problemy w leczeniu zawału

Na wystąpienie zawału serca najbardziej narażeni są mężczyźni po 45 roku życia oraz kobiety, które ukończyły 55 lat. Prof. Janina Stępińska odpowiada na pytanie, dlaczego pomimo dostępności metod leczenia, wciąż 1/4 pacjentów, która doświadczyła zawału, nie jest leczona

Witam!

Tachykardia zatokowa to przyspieszenie rytmu serca bez zaburzeń tego rytmu. Uczucie szybkiego bicia serca, niepokoju w klatce piersiowej są wynikiem tachykardii.

Pierwszy z leków, o których Pani pisze (nazwa została usunięta), ma za zadanie zwolnienie rytmu serca. Jeśli nie czuje Pani poprawy, należy udać się do lekarza, gdyż konieczne może okazać się, zwiększenie dawki. Ponadto, utrzymujące się stany podgorączkowe, również wymagają wizyty w gabinecie.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty