Duszności i kaszel, wymioty z krwią

witam mam taki otóz problem. moj maz w sobote rano byl az nieprzytomny byly wymioty fusowate z krwia . w niedziele popoludniu wypisal sie na wlasne zadanie . teraz jest w domu dusi sie kaszel ma . czy bedzie zyl bardzo sie o niego martwie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest pilna wizyta w najbliższej izbie przyjęć. Krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego może być bezpośrednim zagrożeniem życia.