Duszności i schizofrenia

Duszności czyli schizofrenia wysyłają mnie do psychiatryka a tam nie pomagają nawet tabletki co robić gdzie szukać łapie powietrze i boje sie że z dnia na dzień jest coraz gorzej i kiedyś sie udusze umre pomocy!!

Witam Pana

czy jest Pan już w oddziale w Szpitalu Psychiatrycznym? Czy ma Pan zdiagnozowana przez psychiatrę schizofrenię? Należy zacząć od postawienia prawidłowej diagnozy. Jeśli zostanie ona potwierdzona trzeba pamiętać, że muszą zostać włączone tzw. leki przeciwpsychotyczne, które zdarza się, że wywołują skutki uboczne, ale niezmiernie rzadko jest to duszność.

Joanna Gerwel
Psycholog, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl

Dzień dobry, proszę być w stałym kontakcie ze swoim lekarzem i na bieżąco informować go o aktualnym samopoczuciu. Czasami jest tak, że zanim dobierze się właściwy lek, musi upłynąć trochę czasu. Każdy pacjent jest inny i może reagować odmiennie na te same tabletki. Lekarz/lekarze muszą Pana lepiej poznać, by dostroić do Pana organizmu właściwe metody leczenie.

Pozdrawiam

Witam,

Być może najlepiej jeśli umówi się Pan na wizyty i porozmawia Pan z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem/psychoterapeutą. Jeśli lekarz psychiatra uzna, że warto by zbadał Pana także jeszcze inny lekarz lub by wykonał Pan dodatkowe badania, pewnie Panu o tym powie lub skieruje na takie badania. Przez internet nie jest to możliwe by zrozumieć Pana samopoczucie i stan tak dobrze, by doradzić Panu jakiego rodzaju pomoc akurat dla Pana będzie najlepsza.
Jeśli więc nie ma Pan kontaktu z lekarzem psychiatrą i psychologiem to zachęcam by nie zwlekał Pan z umówieniem się z tymi specjalistami. Jeśli natomiast jest Pan już w trakcie leczenia, to być może otrzymał Pan już zalecenia i warto byłoby się do nich zastosować lub w razie wątpliwości porozmawiać raz jeszcze ze specjalistą.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, nie pisze pan z jakimi specjalistami jest pan w kontakcie. Proszę przeprowadzić konsultację u lekarza psychiatry współpracującego z psychologiem - psychoterapeutą i postępować zgodnie z zaleceniami. Pozdrawiam.