Czy możliwa jest schizofrenia u 28-latka?

Dzień Dobry. Cały czas mam pewne wątpliwości co do swoich objawów. Cały czas mi chodzi po głowie, że mogę mieć schizofrenię :/ brałem prawie 2 lata paroksetynę i 1 psychiatra zdiagnozował u mnie GAD, ale cały czas schizofrenia chodzi mi po głowię i strasznie się boję, że ją mam :/ Czytałem też, że lęk przed schizofrenią w nerwicach jest bardzo powszechny.

Witam!
Jednym z głównych objawów schizofrenii jest brak poczucia choroby psychicznej i w tym układzie Pańskie obawy przemawiają za tym, że Pan jej nie ma.
Obawa przed chorobą psychiczną jest rodzajem fobii i też powinna być leczona!
Lęk przed chorobą psychiczną jest takim samym objawem jak lęk przed rakiem, chorobą weneryczną, czy inną "cholerą".
Pozdrawiam i życzę powodzenia w powrocie do zdrowia.
W. Łuczkowski.

Jeżeli ma Pan wątpliwość tego typu warto skonsultować się z innym psychiatrą, który postawi diagnozę, niezależną od tej pierwszej i zaleci odpowiednie leczenie lub wskaże również konsultację u psychoterapeuty.

Witam, zachęcam Pana do konsultacji u psychoterapeuty, gdzie będzie możliwość przyjrzenia się źródłom Pana obaw. W kontakcie osobistym psychoterapeuta będzie miał możliwość sprawdzenia jakiego rodzaju ma Pan problem i zaproponuje odpowiednie metody leczenia. Pozdrawiam