Duża ilość pieprzyków

Witam, mam dość dużo "pieprzy" czy powinno się je usuwać czy tylko kontrolować? I czy jak usunę np w głowie to nie zostanie duża blizna? Pozdrawiam!

Nie usuwamy znamion tylko z tego powodu, że jest ich dużo. Badanie dermoskopowe wykonywane regularnie zupełnie wystarczy.
Blizna po usunięciu znamienia na głowie będzie proporcjonalna do wielkości znamienia.

Znamiona barwnikowe powinny być badane dermatoskopem 2x na rok - wiosna -jesień,obniża to ryzyko przeoczenia zmiany barwnikowej , która może zagrażać przejściem w czerniaka!!! Ps.zapraszam ,W-wa,ul.Mokotowska 15,Fundacja PFESO,tel.223314140. zż