Duża ilość wydzieliny odkrztuszanej w astmie

Czy normalna jest duza ilosc wydzieliny odkrztuszanej w astmie? Prawie przy kazdym kaszlnieciu jest odkrztuszana. To dobrze czy zle? Czy to moze juz nie astma? Dodam ze lecze sie na astme 2 lata

Witam!
W przebiegu astmy może pojawiać się zwiększona ilość wydzieliny w drogach oddechowych. W prawidłowo kontrolowanej astmie nie powinno to jednak występować. Zwłaszcza, jeśli charakter czy ilość wydzieliny zmienił się ostatnio, może to wskazywać na współistniejące zakażenie dróg oddechowych. W Pani przypadku wskazana jest wizyta u Lekarza Rodzinnego lub prowadzącego pulmonologa celem weryfikacji skuteczności leczenia.