Duża różnica ciśnień pomiedzy lewą a prawą ręką

Witam jestem chłopakiem i mam 20 lat i zauważyłem u siebie podczas mierzenia ciśnienia duża różnice pomiędzy lewa a prawa ręka przykładowo dzisiaj mierzyłem i na lewej miałem 114/74 a na prawej juz 140/80 i czym to może być spowodowane i to już tak mam od dłuższego czasu. I czy mogą mieć z ta różnica ciśnień coś wspólnego bole głowy takie nasilające się  w tylnej i czołowej części głowy. I czasami czuje ucisk w głowie i po chwili głowa mi opada i zaraz wszystko wraca do normy
20 LAT ponad rok temu

Witam!

Występowanie różnicy ciśnień w obu rękach jest zjawiskiem fizjologicznym, związanym z odległością od serca. Dopuszczalna jest jednak różnica do 10 mmHg, maksymalnie 20 mmHg. Wszystkie wyższe różnice uważa się za patologiczne, wymagające diagnostyki.

Za najczęstszą przyczynę tego typu dolegliwości uznaje się miażdżycę i inne choroby naczyń. Na takie wskazywałyby zresztą objawy, które przytaczasz. Z Twojego krótkiego opisu wynika, że masz niedokrwienie mózgu. Choć opinia ta brzmi poważnie, to w przypadku szybkiego rozpoznania nie musi być groźna.

Sugerowałabym zatem jak najszybciej skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który Cię zbada internistycznie i neurologicznie, a na podstawie wysuniętych wniosków skieruje Cię dalej na badania.
Pozdrawiam.