Duży wzrost tętna u nastolatka

Witam! Co może byc przyczyną duzego wzrostu tętna u nastolatka? Po wstaniu z pozycji leżacej lub siedzacej? Gdy syn mierzył sobie tetno w spoczynku (leżąc) miał 68 po wstaniu tetno wyniosło 114 co może byc tego przyczyną? Ciśnienie w normie. Syn ma 16lat

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne poznanie większej ilości informacji aby móc cos więcej powiedzieć. proponuje udać się do lekarza pediatry