Dwie kreski na teście ciążowym a obfite krwawienie

Potrzebuję natychmiastowej porady, bo nie wiem co zrobić. Mam 18 lat. Robiłam 3 testy ciążowe, gdzie jeden z nich wykonałam źle i wyszedł negatywnie, a dwa pozostałe po dłuższej chwili okazały się, że są na nich 2 kreski, choć słabo widoczne. W ostatnim czasie mam bardzo dużo nerwów i stresu. Wczoraj dostałam okres (chyba okres) strasznie mnie bolał brzuch, dziwne kłucie itp. okres zazwyczaj mam skąpy, a teraz bardzo obfity, a we krwi zauważyłam duże kawałki "czegoś". Możliwe jest, że byłam w ciąży i poroniłam? Czy da się jeszcze uratować dziecko?

Witam serdecznie! Pojawienie się dwóch kresek na teście niewątpliwie sugeruje ciążę. Wynik nie jest jednak 100% pewny. W treści zapytania podaje Pani, iż druga kreska pojawiła się po dłuższej chwili - pytanie brzmi po jak długiej. Prawidłowo wykonany test powinien zostać odczytany po 5 minutach. W obecnej sytuacji wskazane byłoby powtórzenie testu, koniecznie z porannej porcji moczu po 5 minutach od nakropienia. Opisywany charakter krwawienia wraz z dolegliwościami może sugerować poronienie, ale jeżeli wystąpiło w dniu spodziewanej miesiączki to jest mało prawdopodobne. W przypadku pozytywnego wyniku testu wskazana będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę plamienia. Wynika to z faktu, iż każde plamienie w ciąży ma charakter patologiczny i wymaga kontroli specjalisty oraz ewentualnego leczenia. Pozdrawiam