Dwukrotnie negatywny wynik testu - czy mogę mimo to być w ciąży?

Od trzech miesięcy mam podwyższoną prolaktynę (dwukrotnie). Do tej pory miesiączkowałam bardzo regularnie, ale w styczniu okres się nie pojawił. Zrobiłam test ciążowy 2 razy, ale wynik był negatywny.
Czy mogę pomimo wszystko być w ciąży?
Mam 45 lat, a wizytę u lekarza dopiero za 2 tygodnie.

Dzień dobry!

Podwyższony poziom prolaktyny mógł wpłynąć na gospodarkę hormonalną i spowodować opóźnienie miesiączki. Ciąża jest bardzo mało prawdopodobna przy ujemnych poziomach beta HCG.

Z poważaniem