Dyskomfort oczu a trening siłowy

Witam, jestem 27-letnią kobietą. Od jakiegoś czasu ćwiczę siłowo, średnio intensywnie. Zaczęłam odczuwać dyskomfort oczu - nie przejawia się to bólem, a raczej wrażeniem zmęczenia wzroku. Wiem, że trening może mieć wpływ na wzrost ciśnienia śródgałkowego. Zastanawiam się, jakie sygnały powinny być dla mnie na tyle niepokojące, by zaniechać tego rodzaju aktywności oraz jak upewnić się, że to właśnie ćwiczenia są przyczyną moich dolegliwości? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza okulisty. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.