Wysoki poziom ALP po treningu

Mam 22lata i dużo ćwiczę (15-18h tygodniowo) siłowo-wytrzymałościowo. Wczoraj 5h po treningu(który trwał 3h) miałem badaną krew i wysokie miałem ALP 106(norma104) CKMB 30(25) AlAt 65(50) AspAt 86(38). Z tego co wiem AspAt wydziela się z niszczonych komórkach, również w komórkach mięśniowych. Czy tak podwyższony stan mógł wystąpić po treningu? Czy koniecznie takie wyniki muszą być związane ze złym funkcjonowaniem wątroby?

Witam!
Dzień po treningu nie jest najlepszym dniem na wykonanie tego typu badań. Przy intensywnych ćwiczeniach nieuchronnie dochodzi do drobnych uszkodzeń mięśni, czego skutkiem jest wzrost poziomu niektórych substancji we krwi. Proponuje powtórzenie oznaczenia AlAT i AspAt za jakiś czas w okresie, kiedy będzie Pan mniej ćwiczył. Obecnie najbardziej prawdopodobna przyczyna takich wyników jest trening.