Dyskomfort po polipektomii polipów odbytnicy

Witam.3 tygodnie temu miałem polipectomie 2 polipów odbytnicy.Obecnie odczuwam dyskomfort.Chciałbym wiedzieć czy stosuje się w takich przypadkach jakieś leki gojące,czy to samistnie się goi,jeżeli tak to jak długo......dodam ,że użyta była pętla diatermicznaERBE VIO 200 D.ORAZ LASER ARGONOWY..z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ewentualne leczenie w tej sytuacji zależy od konkretnych objawów. Sam proces gojenia śluzówki odbytnicy z reguły nie wymaga podejmowania dodatkowych środków, ale w razie wątpliwości i nasilania dolegliwości wskazany jest kontakt z chirurgiem.