Dyskomfort po stosunku analnym

Od ok. 2 miesięcy po stosunku analnym odczuwam lekki ból i dyskomfort w okolicy odbytu. Odbyt po jednej stronie jest jakby wklęsły, wciśnięty, natomiast jego druga część (ta bliżej pochwy) zrobiła się wypukła i wyczuwalnie jest rozciągnięta w stronę pochwy, czy stosunek analny mógł spowodować przesunięcie zwieracza odbytu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią dyskomfort zdecydowanie wymaga oceny proktologicznej. Teoretycznie możliwe jest bowiem uszkodzenie zwieracza odbytu. Do czasu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości, powinni się Państwo powstrzymać od stosunków analnych.