Zapytaj lekarza

7 2 8 , 4 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyskomfort w gardle po spożyciu Altacetu

Nieopatrznie spożyłem małą ilość altacetu żel (pozostałość z dłoni). Przepłukałem gardło i wypiłem sporo zimnej wody. Od kilku dni czuję dyskomfort w gardle. Czy może to być spowodowane altacetem czy może bardziej zimną wodzą? Czy taka mała ilość może być niebezpieczna? Czy jest to powód by udać się do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Leczenie chrapania techniką Celon

Chrapanie to uciążliwy problem - przede wszystkim dla osoby, która musi go słuchać. Jak można wyleczyć się z chrapania? Na ten temat wypowiada się ekspert - dr Michał Michalik.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk Dietetyk

Witam

jak najbardziej można skonsultować się z lekarzem celem zbadania śluzówki gardła.
Mała ilość Altacetu nie powinna być szkodliwa dla organizmu.
Są nawet specjalistyczne płukanki do gardła wykorzystujące niewielką ilość podobnych związków zawieszonych w glicerynie - do płukania gardła w stanach zapalnych.
W związku z czym proszę dać sobie jeszcze chwilkę, a jesli dyskomfort będzie nadal dokuczliwy - wybrać się do lekarza.
Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy