Dodawanie cynamonu do mleka

Witam. Słyszałem ,że cynamon w dużych ilościach może zaszkodzić. Codziennie rano dodaje płaską łyżeczke do goracego mleka. Czy jest to odpowiednia ilość?

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam,

Cynamon jest zdrowy, smaczny i aromatyczny.
Już Hipokrates zalecał cynamon swoim pacjentom na dolegliwości żołądkowe, problemy z trawieniem, uczucie pełności.
Stosowana przez Pana ilość cynamonu jest bezpieczna.
A kupując cynamon proszę wybierać ten cejloński - to najbardziej szlachetna odmiana

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk
dietetyk mgr farmacji

Mgr Marta Adamek Dietetyk, Poznań

Witam,

dodatek jednej łyżeczki cynamonu jest jak najbardziej bezpieczny. Proszę mieć na uwadze korzyści płynące ze stosowania tej przyprawy w kuchni. Cynamon wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, a także łagodzi dolegliwości trawienne.

Pozdrawiam serdecznie,

mgr Marta Adamek
Mój Dietetyk Poznań

Witam,

cynamon jest bardzo wartościową przyprawą, której przypisuje się wiele cennych właściwościowi np. przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, stymulujące trawienie i obniżające poziom cukru we krwi. Zjadanie go w ilościach o których Pan pisze jest jak najbardziej bezpieczne a nawet zalecane

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk