Dyskomfort w klatce piersiowej i mocniejsze bicie serca

Witam, mam 24 lata i od kilku tygodni odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej,czuje mocniejsze bicie serca i ucisk w "dołku". Do tego dochodzą częste bóle głowy i uczucie ciężkości. Czy to mogą być początki nerwicy? Czy najpierw udać się do internisty czy od razu do neurologa?

1. spotkanie z lekarzem POZ, wykonanie podstawowych badań przez niego zaleconych
2. Jeżeli badania już na tym etapie coś wskażą - proszę stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli nie - polecam udać się na spotkanie z kardiologiem i wykonać zalecone przez niego badania.
3 jeśli badania kardio nic nie wskażą, to myślę, że można (ale nie jest to konieczne) skonsultować się z neurologiem. Jednakże na tym etapie polecałabym już konsultację psychologiczną. Skoro wcześniejsze badania nie pokażą żadnych fizjologicznych źródeł trudności, to warto się przyjrzeć mozliwym psychologicznym przyczynom (podobne objawy pojawia się w zaburzeniach lękowych i w tę stronę myślę, że mogłaby pójść diagnoza). Jeżeli psycholog stwierdzi, że rzeczywiście "coś jest na rzeczy", polecam podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza