Dyskomfort w lewej części brzucha i częste wypróżnienia

Mam 33 lata wzrost 187cm przy wadze 98kg od około roku czuje dyskomfort w lewej dolnej części brzucha (okolice jelita grubego) byłem na badaniach,usg-ok,krew-ok,pasożyty-brak,mocz-ok, badanie per rectum ok, w pozycji leżącej przy nacisku na lewe podbrzusze czuje rozpierający delikatny ból idący do pęcherza odczuwalny czasami nie zawsze,częste gazy, dodam że jestem osobą nerwową lekarz sugerował jelito drażliwe strasznie się boję i proszę o radę, w ciągu dnia ok 3 wypróżnienia (postać różna)

Całość obrazu musi rozważyć gastroenterolog - począwszy od złego wchłaniania po choroby zapalne jelita grubego. Najpewniej potrzebna będzie colonoskopia.