Dyskretnie niższa intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych w obrębie krążka m-k Th12/L1

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego L-S. Dyskretnie niższa intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych w obręgie krążka m-k Th12/L1 - cechy zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych. Niewielkie tylne uwypuklenie pierścienia wóknistego krążka m-k Th12/L1, bez koompresji struktur nerwowych. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Co do reszty wyniku, pisze że prawidłowe. Dodam, że ból zaczął się po ćwiczeniu na siłowni: Martwy ciąg.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wksazuje na zmiany przeciążeniowe. konieczna jest łączna analiza wykonanego badania oraz bezpośredniego badania lekarskiego. proszę koniecznie zgłosic się do lekarza zlecajacego powyzsze badanie.