Trzony bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej, wysokość trzonów kręgowych prawidłowa

Witam, Chciałbym poprosić o analizę wyniku badania MR 3T kręgosłupa lędźwiowego. Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa, sekwencje TSE/GE, obrazy T1, T2 oraz STIR w trzech płaszczyznach. Trzony bez cech nieprawidłowej przebudowy kostnej. Wysokość trzonów kręgowych prawidłowa. Dyskretnie niższa intensywność sygnału w obrazach T2 zależnych w obręgie krążka m-k Th12/L1 - cechy zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych. Niewielkie tylne uwypuklenie pierścienia wóknistego krążka m-k Th12/L1, bez koompresji struktur nerwowych. Poza tym wysokość krążków międzykręgowych i ich sygnał w odcinku L prawidłowa. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Dodam, że ból zaczął się po ćwiczeniu na siłowni: Martwy ciąg. Z góry dziękuję :)

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna analiza wykonanego badania. proszę koniecznie udac się do lekarza zlecajacego powyższe badanie.