Dziecko kuleje po szczepionce

Dzień dobry! Mój 22 miesięczny synek był zaszczepiony 6 dni temu (7 lutego) ostatnią dawką szczepionki 6 w 1 (Infanrix Hexa). W udzie, gdzie było wkłucie oprócz małej, czerwonej kropeczki nie było żadnego odczynu, syn nie gorączkował. Czwartego dnia zauważyłam, że utyka na tę nogę - mam wrażenie, że usztywnia ją mięsień w udzie. Wyczuwam, że jest nieznacznie stwardniały, masuję, ale stan ten trwa do dziś, bez poprawy i bez pogorszenia. Czy powinnam się zgłosić do lekarza? Łączę pozdrowienia.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Po szczepieniu może powstać miejscowy odczyn, jednak bez możliwości zbadania i dokładnego obejrzenia zmiany nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie. Ponieważ zmiana nie ustępuje i utrudnia poruszanie się syneczka wskazana jest wizyta u pediatry, który będzie miał możliwość osobistego zobaczenia zmiany. Prawdopodobnie nie ma się czym martwić, ale zawsze lepiej upewnić się czy wszystko jest w porządku. Najlepiej umówić się na wizytę do prowadzącego pediatry, który zna dziecko i któremu łatwiej będzie ocenić maluszka.

Pozdrawiam