Dziesięciokrotnie podwyższone TSH tarczycy

co to moze oznaczac.Wynik tsh tarczycy mam dziesieciokrotnie podwyzszony natomiast th4 tez lekko zanizony a th3 w normie. wyniku tpo jeszcze nie mam ale odchodze od zmyslow wiec prosze o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Pani wyniki mogą sugerować występowanie albo chorobę tarczycy albo występowanie jakiejś patologii w obrębie przysadki mózgowej. Proszę skierować się do lekarza endokrynologa, który określając prawdopodobieństwo określonych przyczyn skieruje Panią na dodatkowe badania lub włączy odpowiednie leczenie.