Dziwna miesiączka po odstawieniu pigułek, czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży?

Witam!
Odstawiłam pigułki antykoncepcyjne na początku sierpnia. Pod koniec lipca kochałam się z chłopakiem jeszcze je zażywając. W sierpniu dostałam normalne krwawienie z odstawienia i kolejnego blistra już nie rozpoczęłam.
We wrześniu również mój okres był normalny, natomiast w październiku miesiączka, mimo że przyszła terminowo, wyglądała bardziej jak plamienie i gdzie zwykle trwała tydzień, teraz ok. 4 dni.
Po miesiączce zauważyłam występowanie białego gęstego śluzu. Czy dziwne krwawienie może być spowodowane odstawieniem pigułek i rozregulowaniem cyklu, czy też istnieje prawdopodobieństwo ciąży?

Witam serdecznie,
Zaburzenia miesiączkowania po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą utrzymywać się przez parę miesięcy. Jeżeli we wrześniu miesiączka wyglądała normalnie, to prawdopodobnie odmienność kolejnej miesiączki nie jest efektem wcześniej stosowanych tabletek antykoncepcyjnych.
Należy wziąć pod uwagę ciążę. Zatem proponuję wykonanie testu ciążowego.W przypadku dalszych wątpliwości wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam