Dziwne bóle pod pachą: co one oznaczają?

Witam,

jestem młodym mechanikiem pracującym w zawodzie. Od jakiegoś czasu miewam dziwne bóle w okolicach lewej pachy. Wyniki z krwi miałem robione miesiąc temu, nic nie wyszło. Osobiście nie wyczuwam nic pod pachą. Moja mama też nie wyczuwa, a mówi, że się zna bo tata miał raka i wie jak wyczuć węzły chłonne. Prześwietlenie klatki piersiowej też miałem robione niecały rok temu i nic nie wyszło. Mama twierdzi, że to od nerwów i stresu, że to jakiś nerwoból, ale ja nie jestem przekonany. Czy to jest rak? Gdy pije alkohol to mnie nie boli. Ból najczęściej nasila się wieczorem. To jest taki dziwny ból ni to kłucie, ale bardziej ściśnięcie i trzymanie. Jak to leczyć, co to jest?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pana Mama ma najprawdopodobniej rację. Bole jakie Pan opisuje, w lewej połowie klatki piersiowej, wskazują na nerwoból, czyli ból wynikający z podrażnienia nerwów przebiegających w tkankach klatki piersiowej. Może być spowodowany nadmiernym obciążeniem kręgosłupa piersiowego, lub mięśni i tkanek klatki piersiowej. Może wynikać z nadmiernego napięcia mięśni, towarzyszącemu sytuacjom stresowym.

W przypadku tego rodzaju dolegliwości, istotne jest zadbanie o wzmocnienie i rozluźnienie mięśni klatki piersiowej i kręgosłupa. Proponuję pomyśleć o uprawianiu sportu. Nie zalecałabym nadmiernych ćwiczeń siłowych, natomiast świetnym pomysłem jest pływanie (np. 2-3 razy w tygodniu). Na rozluźnienie mięśni, polecam masaże wykonane przez profesjonalistę.

Pozdrawiam serdecznie.