Dziwne trzęsienie

Po wysiłku zaczynał mi się dziwnie trząść palec wskazujący u prawej ręki... Od jakiegos czasu zaczęły mi się już trząść całe ręce. Trzęsienie nie jest typowe, takie jak np. z zimna, tylko dość dziwne, bo ręka mi wręcz lata, gdy np. coś trzymam, bądź jak ją podniosę. Z czego to może wynikać? Jak nad tym zapanowac? Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Drżenie rąk jest objawem niespecyficznym. Może ono występować w wielu jednostkach chorobowych np.: nadczynności tarczycy, chorobie Parkinsona. Może też być też objawem ubocznym po zastosowaniu różnych leków i substancji chemicznych. U osób w Pani grupie wiekowej drżenie rąk ma często charakter psychogenny - wynika ze zwiększonego napięcia psychicznego, przewlekłego stresu, przemęczenia. Proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki i ewentualnej konsultacji ze specjalistą neurologiem.