Dziwny ból jajnika

Proszę o poradę, cykle mam regularne jak w zegarku, zawsze 33 dni. Potem okres trwa zawsze 6 i tak do kolejnego - 6 dzień to jest już tylko malutkie plamienie i 7 dnia zapominam o sprawie ale nie w tym miesiącu. 21.01 był 6 dzień okresu czyli powinien być koniec a tu ku mojemu zdziwieniu aż do dziś zauważam na wkładce plamienia ciemnobrązowe a wczoraj kawa z mlekiem. To by mnie nie niepokoiło ale do tego wczoraj doszedł silny ból podbrzusza po lewej stronie, z tym że nie wydaje mi się aby to był jajnik. I wzdęta jestem cały czas. Wieczorem jak bóle się nasiliły to miałam wrażenie że odczuwam coś w rodzaju parcia. Dziś kłuje mnie od czasu do czasu i wzdęta jestem. Co to może być tego przyczyną? Błagam o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przede wszystkim należy wykluczyć ciążę, nawet wykonując domowy test ciążowy, mogą być to jej objawy. Po drugie należy się udać do lekarza ginekologa, aby poszukać przyczyny niepokojącego krwawienia, tym bardziej, że towarzyszy mu ból. Mogą one być bardzo różne, zaczynając od stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych, przez zaburzenia hormonalne, po torbiel jajnika czy endometriozę.

Diagnoza polega na kolejnym eliminowaniu przyczyn w trakcie badania ginekologicznego i ultrasonograficznego narządu rodnego i nie jest możliwa na podstawie samego wywiadu, tj. przez internet.

Pozdrawiam serdecznie!