Echo serca a kołatanie

Witam miałam robione echo serca i ekg i wyszło ze moja lewa komórka śerca domyka sie troszkę z opóźnieniem, moje dolegliwości czyli jakies dziwne uderzenia tłuczenie sie w klatce piersiowej uczucie braku powietrza mogą byc z tym związane ? Wielu lekarzy mówią ze to na tle nerwowym moze nawet nerwica. Czy te objawy mogą byc związane z sercem? Wcześniej takiego czegoś nie miałam dopiero odkąd zacźelam sie tym wszystkim przejmować wsłuchiwać w siebie , czekać czy mi sie to przydazy

Witam Panią,

Jeśli kardiolog, który wykonywał badanie nie potwierdził, aby opisywana w ECHO serca dysfunkcja odpowiadała za zgłaszane przez Panią objawy, wtedy bardzo prawdopodobne, że kołatanie serca odpowiada objawom somatycznym lęku. Najlepiej jeśli zgłosi się Pani do psychiatry, aby przeprowadził diagnozę Pani objawów oraz zaproponował odpowiednie postępowanie terapeutyczne- farmakoterapię lub psychoterapię.

Pozdrawiam!