EEG 2,5-letniego dziecka

EEg 2,5 letniego dziecka. Zapis wykonano po 6 godzinach deprywacji snu, rejestrując początkowo dominującą uogólnioną czynność beta ok. 18-20Hz, interferującą z niskonapięciową czynnością wolną z pogranicza theta i delta 3-5 Hz. Sporadycznie pojawiają się uogólnione grupki wyżejnapięciowych fal delta, 2-3 HZ do 773mcV, do paru sekund, niekiedy w zepołach z pojedynczymi falami ostrymi. Stopniowo narasta w zapisie składowa delta w postaci czynności rozprzestrzeniającej się we wszystkich odprowadzeniach, w granicach ok. 200 mcV, z nieregularnymi grupkami 12-13 Hz do 100 mcV w odprowadzeniach parasagitalnych, z mniejszą domieszką opisanych elamentów wysokonapięciowych. Zapis kończą serie wysokonapięciowej czynności wolnej i artefakty związane z budzeniem sie dziecka. To jest eeg wykonane po delfinoterapii, ale mamy także z przed terapii. opis: po 6 godzinach deprywacji snu. Rejestruje się bez uchwytnego zróznicowania przestzrennego czynność wolną, początkowo z przewagą theta 4-6 Hz, potem delta 2-3 Hz, bez żadnych cech bioelektrycznych snu, natomiast w roznym stopniu lecz stale zakłóconą dominującą, uogólnioną, rytmiczną czynnością z zakresu beta, 16-18 Hz o zmiennch amplitudach. Chciałabym wiedzieć czy jest poprawa między tymi 2 zapisami. Dziekuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania powinien ocenić neurolog dziecięcy. Proszę zatem udać się z dzieckiem do specjalisty.