Efekt po 6 zabiegach depilacji laserowej

Witam, od pewnego czasu korzystam z zabiegu depilacji laserowej. Obecnie jestem już po 6 zabiegach depilacji laserem aleksandrytowym, które wykonywano mi w odstępach 6 tygodniowych. Niestety około połowy włosów w obszarze poddawanym zabiegowi nadal pozostało. Zaznaczę, że włosy mam ciemne a skórę jasną. Czy jest to całkowicie normalne, że po 6 zabiegach jest taki efekt jak wspomniałam, mimo tego iż podaje się w różnych źródłach, iż zabiegów depilacji laserowej wykonuje się od 3 do 6?

Właściwie to liczba skutecznych zabiegów na jeden obszar to 6-8. Wszystko też zależy od samego lasera, jego ustawień i umiejętności operatora. Powyższe rzeczy plus naturalna fizjologia włosa daje w rezultacie skuteczność depilacji. Może, jakiś czynnik nie zadziałał właściwie a może potrzebuje Pani 8 zabiegów? Trudno jest tu coś poradzić bez tej wiedzy.

Dzień dobry,

Nie można ustalić jednej stałej liczby zabiegów, ponieważ w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. Jedni potrzebują mniejszej, inni większej liczby zabiegów. Do tego każdy laser działa tylko na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu, wiec czasami warto jest robić różne odstępy pomiędzy zabiegami i nie trzymać się sztywno 6 tyg.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog

Witam nie wiemy nic o sprzęcie, którym wykonywano zabiegi, czy przed zabiegiem i w jakim odstępie jaką metodą włosy były depilowane, jest wiele czynników które na to mogą wpłynąć.

Dzień dobry, ilość potrzebnych zabiegów do uzyskania satysfakcjonujących zabiegów jest indywidualna. Rekomendowana ilość to ok 6 zabiegów. W jednym przypadku wystarczy 4 a w innym potrzeba wykonać 8, 10.

Pozdrawiam serdecznie