Efektywna dieta dla 15-latka

Witam! Mój syn ma 15lat 184cm i 87kg chciałby schudnąć tak z 3/4kg najbardziej z brzucha i klatki piersiowej czy mógł by stosować jakąś efektywną dietę?Pozdrawiam

Witam!

Podam kilka zasad żywieniowych dotyczących dzieci i młodzieży.
1. Zaplanuj 4-5 posiłków dziennie (wśród nich przynajmniej jeden powinien być posiłkiem ciepłym).
2. W głównych posiłkach powinno znajdować się źródło pełnowartościowego białka (np. mięso, ryby, wędliny, jaja).
3. Zaleca się podawanie chudych wędlin i mięsa. Z mięs należy wykrawać tłuste kawałki, a drób serwować bez skóry.
4. Mleko i przetwory mleczne powinny być spożywane każdego dnia.
5. Wybieraj dobrej jakości tłuszcz roślinny i masło.
6. Do surówek powinien być dodawany olej słonecznikowy, rzepakowy lub oliwa z oliwek.
7. Sałatki owocowe mogą być posypane np. nasionami słonecznika, orzechami włoskimi. Takie sałatki powinny zastąpić słodkie przekąski (batony, czekolady, lody).
8. Zalecane jest zwiększyć ilość warzyw w diecie.
9. Wskazane jest stosowanie produktów pełnoziarnistych (ryż brązowy, kasza gryczana, makaron pełnoziarnisty, pieczywo razowe). Produkty pełnoziarniste są źródłem węglowodanów złożonych, które dają więcej energii.
10. Zalecane jest stosowanie różnorodnych technik przyrządzania potraw- gotowanie w wodzie, na parze, pieczenie w folii lub bez, zapiekanie. Smażenie powinno ograniczone.
11. Należy ograniczyć spożycie słodyczy oraz unikać żywności typu „fast-food”.
12. Dziecko powinno pić dużo wody mineralnej niegazowanej zamiast dosładzanych napojów, które są źródłem „pustych kalorii”.
13. Zdrowie osoby dorosłej w dużym stopniu zależy od prawidłowego rozwoju fizycznego w dzieciństwie, dlatego zadbaj o aktywność fizyczną swojego dziecka.

Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Waga Pana syna jest rzeczywiście zbyt wysoka jak na jego wzrost, choć biorąc pod uwagę jego młody wiek może to być kwestia rozwojowa. Polecam udać się do pediatry, który oceni czy Pana syn rozwija się prawidłowo. Jeżeli tak to lekarz powinien skierować do poradni dietetycznej gdzie przeanalizowane zostaną przyczyny takiej masy ciała (dotychczasowa dieta, tryb życia) i zostanie przygotowany indywidualny plan mający na celu poprawę sytuacji. Proszę przy tym pamiętać, że prowadzenie diety redukcyjnej w przypadku młodego, rozwijającego się człowieka jest bardzo trudne, gdyż nie może doprowadzić do powstania niedoborów cennych składników odżywczych.