Elektokoagulacja jajników a PCO

Witam.

Jestem 3 dzień po zabiegu laparoskopii (elektrokoagulacji) jajników ponieważ stwierdzono u mnie zespół PCO a staram się o dziecko wiec dlatego wykonano ten zabieg. Lekarz wykonujący operacje powiedział że jajowody są drożne i wszystko poszło pomyślnie. Lecz nie zdarzyłam zapytać o szczegóły takie jak: po jakim czasie mogę starać się o dziecko? jakie są szanse na zajście w ciążę? czy będzie ryzyko powtórzenia zabiegu? czy będzie występowała miesiączka?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Dzień dobry!

O dziecko powinniście Państwo starać się jak najszybciej. Im szybciej tym szansa na ciążę jest większa. Potem jajnik może znowu ulec "zrośnięciu" w miejscach nacięć i komórki jajowe będą miały znowu trudność z wydostaniem się z osłonki jajnika.
Jeśli nie pojawi się ciąża po kilku miesiącach być może będzie trzeba znowu wykonać zabieg.
Z poważaniem