Czy po nacięciu krocza można spokojnie zachodzić w drugą ciążę?

Witam! 6 miesięcy temu urodziłam dziecko, podczas porodu miałam dość mocno nacinane krocze. Chcielibyśmy z mężem rozpocząć starania o drugie dziecko już w przyszłym miesiącu. Czy są jakieś przeciwwskazania, czy nacięte krocze podczas pierwszego porodu może spowodować komplikacje podczas kolejnego? Czy może powinniśmy poczekać z planowaniem dzidziusia?
Oprócz tego wykryto u mnie nadżerkę jeszcze przed pierwszą ciążą, wynik cytologi wyszedł pomyślnie więc zaczęliśmy starania o maleństwo. Udało się za pierwszym podejściem. Nadżerkę mam nadal, bo mój lekarz powiedział, że można ją usunąć najwcześniej 6 miesięcy po porodzie i potem przez minimum 6 miesięcy po zabiegu nie można zachodzić w ciążę. My chcemy drugiego dzidziusia już:). Czy nadal mogę "chodzić" z tą nadżerką jeśli badanie cytologiczne będzie dobre i czy mogę zachodzić bezpiecznie w drugą ciążę?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Nacięcie krocza nie stanowi żadnego przeciwwskazania w staraniu się o kolejne dziecko.
Jeśli wynik cytologii wyszedł dobry, ale nadżerka jest rozległa i budzi niepokój ginekologa powinna mieć Pani wykonane badanie kolposkopowe, by wykluczyć nieprawidłowości. Jeśli wszystko będzie dobrze w badaniu może Pani starać się o kolejne dziecko.
Z poważaniem