Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po laparoskopii i mając 40 lat mam jeszcze szansę na ciążę?

Witam, Mam 40 lat i w grudniu miałam wykonany zabieg laparoskopii, ponieważ mam problem z zajściem w ciążę. Okazało się, że prawy jajnik jest nieczynny, natomiast lewy powinien działać. Nakłuto mi kilka razy lewy jajnik aby wywołać jajeczkowanie. Pierwszą miesiączkę dostałam zaraz po laparoskopii drugą 5.01.11 i 30.01.11 dostałam kolejną, która trwa do tej pory i nie zanosi się na koniec. Chciałabym wiedzieć czy jest to normalne (tak długa miesiączka) i czy rzeczywiście po tym zabiegu, mając czynny tylko jeden jajnik, i mając tyle lat mogę zajść w ciążę? Jestem już załamana, bo staramy się o dziecko od dłuższego czasu i nic. Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Dzień dobry!
Po zabiegu laparoskopii może wystąpić zaburzenie długości cyklu, jak po każdej operacji. A jajnik lewy jest nieczynny z powodu zespołu PCO skoro był nakłuwany? Jaka choroba została u Pani zdiagnozowana i na jakiej podstawie oceniono działanie jajnika prawego?
Na podstawie podanych przez Panią informacji trudno jest mi określić czy są szanse na ciążę przez naturalne poczęcie. A czy Pani mąż był badany?
Z poważaniem

Ginekolog, członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy