Endometrioza i dwie macice a stan po laparotomii

Witam, od ponad roku mam stwierdzoną endometriozę i dwie macice podczas laparotomii (usunięto też prawe przydatki). Przez 10mcy byłam na Visanne (nie było wówczas większych dolegliwości), po odstawieniu pierwszy okres łagodny, drugi cieżki. Macica przepełniona krwią, zajęła miejsce usuniętych przydatków. Ból w tym miejscu nie do zniesienia. w 5 dniu tej bolesnej miesiączki zaczęłam lek Claira. Czy leczenie jest prawidłowe, czy lepiej byłoby usunąć tą macicę, która powoduje dolegliwości?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sądzę, że ze względu na Pani młody wiek i zachowanie możliwości do posiadania dzieci, usunięcie macicy nie było brane pod uwagę. Ta metoda to ostateczność, kiedy wszystkie inne rozwiązania zawiodą.
Pozdrawiam