Endometrium 28 mm oraz obfite, krwotoczne i bolesne miesiączki

Witam mam pytanie odnośnie prawidłowej grubości śluzówki ostatnie moje badanie usg wykazało że endometrium wynosi 28 mm. Moje cykle trwają ok 31 do 35 dni miesiączki są bardzo obfite wręcz krwotoczne i bardzo bolesne. Czy mogą to być objawy jakiejś poważnej choroby?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, podawana przez Panią objawy i wyniki badań są związane z nieprawidłowym rozrostem endometrium. Może być on źródłem nieprawidłowych krwawień a w przyszłości rozrostów nowotworowych. Zalecam kontrolę i konsultację ginekologiczną. Pozdrawiam