Epilepsja a odchudzanie

Ratunku mam 36 lat i mam spory brzuch bo lubię zjeść a kilka lat temu wypiłem 2 piwka i piłem sporo PEPSI ale choruję na jeden z rodzaju epilepsji i piwa nie mogę pić ale za to PEPSI piłem i jem tygodniowo paczkę chipsów a pije wodę niegazowaną smakową. Przez moją chorobę nie mogę uprawiać sportu bo to epilepsja naczyniowa tętnico-żylna. Co mam zrobić aby schudnąć chociaż 5 kg. aby ten brzuch zgubić ratujcie bo jestem stary kawalerem bo nie dość że choroba to jeszcze brzuch od PEPSI CHIPS i PIWA
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Ma Pan nadwagę, padaczkę , zaburzenia krążenia żylnego i FATALNĄ DIETĘ!
PEŁNA KONSULTACJA Z INTERNISTĄ I DIETETYKIEM !
"piwa nie mogę pić ale za to PEPSI piłem i jem tygodniowo paczkę chipsów a pije wodę niegazowaną smakową. Przez moją chorobę nie mogę uprawiać sportu bo to epilepsja naczyniowa tętnico-żylna."
1. Odstawić wody smakowe i Pepsi i chipsy!!
DIETA BEZ CUKRÓW< NAPOJÓW< SŁODYCZY!!
Wystarczy zwykłą woda, nawet z kranu,
2. ZDROWA DIETA 4-5x dziennie: dużo warzyw, kasze, pieczywo gruboziarniste,
3. Regularna aktywność fizyczna, nawet szybki spacer co dzień po 20-30 minut; prosta gimnastyka .
OD ZARAZ !!! Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,
wszystkie produkty, które są dostępne w Polsce same w sobie nie odchudzają. tylko wspomagają dietę niskokaloryczną i wysiłek fizyczny w zmniejszaniu masy ciała

0

Dzień dobry,

Najlepszym i skutecznym środkiem na odchudzanie jest odpowiednio zbilansowana dieta i zwiększenie aktywności fizycznej.
Nie ma w Polsce legalnych leków na odchudzanie.
Suplementy diety w 5-10% wspomagają tylko proces odchudzania.

Bardzo często leki na epilepsje sprzyjają tyciu bo obniżają metabolizm komórkowy, dlatego ww. czynniki są niezmiernie ważne, gdyż przyspieszają metabolizm.

0

Nie polecam odchudzania poprzez stosowanie tabletek. Dają efekt na jakiś czas, a potem znowu Pani przytyje i będzie jeszcze gorzej. W największym procencie za naszą nadwagę odpowiadają nasze nawyki żywieniowe. Bez prawidłowych nawyków, po każdej nawet spektakularnej akcji "odchudzanie" nastąpi powrót do nadwagi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Epilepsja a poród

Mam 40 lat.
Zaszłam w ciążę w zeszłym roku. Od kilku lat leczę się na epi. Biorę D*** chrono 300 i 500. Lekarz ginekolog powiedział mi, że nie chce brać odpowiedzialności za mnie i dziecko w czasie porodu naturalnego i lepiej by było dla mnie, gdyby mój neurolog zalecił mi cesarskie ciecie. Natomiast neurolog stwierdził, że są "względne wskazania do zakończenia ciąży cesarskim cieciem" Spytała go co to oznacza. Powiedział mi, że ostateczna decyzję o CC podejmuje ginekolog i on nie chce wkraczać w jego kompetencje. Z kolei ginekolog po przeczytaniu tej informacji, powiedział, że aby przeprowadził CC musi mieć konkretnie napisane, czy ma być CC czy nie.
Nie wiem co mam robić! Bardzo się boję, zarówno o siebie jak i o dziecko. Nasłuchałam się od lekarzy i innych ludzi co może się stać, gdybym w czasie porodu naturalnego dostała ataku epi i jestem przerażona. Jak mam przekonać lekarza do CC?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Kowalska
64 poziom zaufania

Witam!

Zgodnie z tym, co powiedział neurolog - padaczka nie jest bezwzględnym wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego według najnowszych wytycznych - postawionych na podstawie dużych obserwacji kobiet w ciąży chorujących na padaczkę - zwłaszcza jeżeli kobieta jest dobrze leczona i od dłuższego czasu nie ma napadów epi. Wg badań odsetek kobiety  w ciąży pozostających bez napadów, które nie miały napadów przez co najmniej 9-12 miesięcy poprzedzających ciążę, wynosi prawdopodobnie do 92%. Dlatego wydaje mi się, że skoro neurolog tak orzekł, znaczy się, że należy Pani do grupy niskiego ryzyka.

Niestety dużo jest jeszcze krążących mitów, zwłaszcza w internecie, takich, że kobieta w ogóle nie może zajść w ciążę chorując na padaczkę, albo że nie może się leczyć w ciąży przeciwpadaczkowo - co oczywiście jest nie prawdą. Również ginekolodzy, obawiają się takich pacjentek, co wynika z tego, że mają małe doświadczenie w tej grupie pacjentek.

Jeżeli nie będzie wskazań ginekologicznych do cięcia i będzie Pani rodziła naturalnie, to dla zmniejszenia Pani niepokoju - proponuję wybrać szpital, gdzie jest oddział neurologiczny, albo jest po prostu na miejscu konsultujący neurolog.

Najważniejsze, niezależnie od sytuacji - jest spokój przyszłej mamy! Dlatego proszę być dobrej myśli i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty