Epilepsja i częstotliwość wizyt u lekarza

chcialam sie dowiedziec jak mam epilepsje to jak czesto powinnam chodzic do nerologa mam tez czeste napady a moj neurolog mnie olewa ostanio zrobila mi pielegniarka eeg czyli 4 miesiace temu i jeszcze niewpisala tam co na tym eeg jest przez leki tez strasznie przytylam i mam problemy z witamina b12

Jeżeli napady padaczkowe są dobrze kontrolowane lekami i nie występują, wizyty przeprowadza się w celu monitorowania i kontynuacji terapii.
W przypadku doboru odpowiedniego leczenia lub jego zmiany wizyty powinny odbywać się częściej.
Generalnie w terapii padaczki należy dążyć do wyeliminowania napadów padaczkowych, co nie zawsze jest możliwe.
Początkowo stosuje się odpowiednio dobrany 1 lek. Gdy pierwszy lek jest nieskuteczny należy próbować dobrać inny lek, który wyeliminuje napady padaczkowe. Gdy okaże się, że terapia jednym lekiem jest nieskuteczna, przechodzi się na politerapię tj terapię 2 lekami przeciwpadaczkowymi.
Dobierając leki przeciwpadaczkwe bierze się pod uwagę wiele czynników, z których najważniejsze to rodzaj napadów, możliwe skutki uboczne leku, inne schorzenia pacjenta oraz charakterystyka samego pacjenta.